CNP ΖΩΗΣ - Καριέρα

Καριέρα

Ευκαιρίες Καριέρας

Η CNP ΖΩΗΣ βασιζόμενη στην ανθρωποκεντρική φιλοσοφία του Ομίλου CNP ASSURANCES προσφέρει ένα ποιοτικό περιβάλλον εργασίας με ευκαιρίες επαγγελματικής εξέλιξης, μέσω της κατάλληλης εκπαίδευσης και υποστήριξης που παρέχει στο ανθρώπινο δυναμικό της.

Ως διεθνής Όμιλος, με παρουσία σε 14 Ευρωπαϊκές χώρες και σε 2 χώρες της Λατινικής Αμερικής και πάνω από 5.000 εργαζομένους παγκοσμίως, αναζητάμε τους κατάλληλους υποψηφίους που ενδιαφέρονται να εργαστούν στο συνεχώς αναπτυσσόμενο, καινοτόμο και δυναμικό περιβάλλον του ασφαλιστικού τομέα. Για εκδήλωση ενδιαφέροντος εργασίας στην CNP ΖΩΗΣ, μπορείτε να αποταθείτε στα κάτωθι πεδία:

Κενές Θέσεις

Βοηθός Λογιστηρίου (Κωδικός Θέσης 007/GR)

Κύρια Καθήκοντα θέσης:
• Λογιστική καταχώρηση όλων των συναλλαγών (πληρωμών, εσόδων, δαπανών, παγίων, εισπράξεων, κ.τ.λ.) στο ERP και τήρηση λογιστικών βιβλίων.
• Συμφωνία λογαριασμών (π.χ. τραπεζικών λογαριασμών, προμηθευτών, πελατών, κ.τ.λ.).
• Εξωτερικές εργασίες που αφορούν το Λογιστήριο.

Απαιτούμενα προσόντα:
• Πτυχίο Ανώτατης Εκπαίδευσης σε Οικονομικά / Λογιστικά
• Εξαίρετη γνώση Η/Υ και διαδικτυακών εφαρμογών (Word/Excel etc)
• προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση 3-5 έτη

Άλλα Προσόντα που θα θεωρηθούν σχετικά:
• Άλλα ακαδημαϊκά ή επαγγελματικά προσόντα, συναφή με τον λογιστικό κλάδο ή/και το περιεχόμενο της θέσης εργασίας
• Καλή γνώση της Αγγλικής γλώσσας, τόσο στην προφορική όσο και στη γραπτή επικοινωνία

Ικανότητες/Γνώσεις:
• Εξαιρετικές αναλυτικές ικανότητες
• Πολύ καλές οργανωτικές και επικοινωνιακές δεξιότητες
• Ομαδικό πνεύμα συνεργασίας
• Ευελιξία και προσαρμογή στις αλλαγές
• Πολύ καλή διαχείριση χρόνου και ικανότητα να ενεργεί βάσει στενών χρονοδιαγραμμάτων

Προσφέρεται ελκυστικό πακέτο απολαβών αναλόγως προσόντων και εμπειρίας. Θα γίνει επιλογή των αιτήσεων και οι επικρατέστεροι υποψήφιοι θα κληθούν σε προσωπική συνέντευξη.

Όλες οι αιτήσεις θα τύχουν εμπιστευτικού χειρισμού.

Οι ενδιαφερόμενοι καλούνται όπως υποβάλουν την αίτηση τους ηλεκτρονικά μέχρι τις 16 Μαΐου 2023 στην ηλεκτρονική διεύθυνση [email protected]

e-Recruitment

Στην πλατφόρμα e-Recruitment έχετε την δυνατότητα:

  • Να αναζητήσετε κενές θέσεις
  • Να δημιουργήσετε το προσωπικό σας προφίλ είτε για κενές θέσεις είτε για θέσεις για τις οποίες θα θέλατε να επιδείξετε ενδιαφέρον για εργασία.

Διαδικασία Υποβολής Αίτησης για τους Ενδιαφερόμενους:

  • Δημιουργία Προφίλ Υποψηφίου (Candidate Profile), στην πλατφόρμα e-Recruitment. Σε περίπτωση που το Προφίλ ήδη υπάρχει, ο υποψήφιος ανοίγει το Προφίλ με τους κωδικούς πρόσβασής του.
  • Επιλογή Employment Opportunities
  • Επιλογή Application via Reference Code
    • Πληκτρολόγηση του Reference Code της θέσης
    • Επιλογή Start Search
    • Επιλογή της θέσης από την κατάσταση Search Results
    • Επιλογή Apply για ολοκλήρωση της διαδικασίας

Πατώντας εδώ θα βρείτε τον οδηγό χρήστη για την πλατφόρμα e-Recruitment.

Για απορίες ή/και διευκρινήσεις μπορείτε να στείλετε email στην ηλεκτρονική διεύθυνση [email protected].